Răspuns :
[tex]V=1250 \ mil/m^3 \\ L=40 \ km \\ \frac{V}{L} = \frac{1250 \ mil/m^3}{40 \ km} =\boxed{31,25 \ mil/m^3/km}.[/tex]
suprafata = 33 km²
lungimea= 40 km
volumul=1250 mil m³
raportul dintre volumul de apa si lungimea lui[tex]=\frac{1250}{40} =31,25 [/tex]
lungimea= 40 km
volumul=1250 mil m³
raportul dintre volumul de apa si lungimea lui[tex]=\frac{1250}{40} =31,25 [/tex]
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!