Ion se duce la salina sa cumpere 27 kg sare, stiind ca un kg costa 2 lei. Alina se duce si ea la salina sa cumpere un aparat pentru aerosoli. Stiind ca aparatul este de 3 ori mai ieftin decat suma de bani cheltuita de Ion, calculati ce suma a dat Alina pe aparat.
Sper ca te-am ajutat... P.S. sa imi dai si mie coroana!!!!!!PLZZZZ....
ASTA E PRIMA PROBLEMA, CEA CU AEROSOLI, SALINA SI SARE...!!!!!!