👤

O echipa de muncitori are de sapat un sant de 40 de m.In prima zi a sapat 24 de m,a doua zi de 3 ori mai putin.Cati metri va sapa a treia zi?

Răspuns :

A2a zi: 24 :3 = 8 m
A3a zi: 40-24-8= 8m
a doua zi: 24/3=8
a treia zi: 40-24-8=8 metrii
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari