👤

Un automobil parcurge distanta de 60 km intr-o ora . Calculati cati metri parcurge automobilul intr-un minut , STIIND CA viteza sa este constanta

Răspuns :

1hr=60min

60km...60min 
x=60*1:60
x=1km

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari