elevi clasei a 7aB vor sa cumpere o inprimanta ptr clasa.....contribuind fiecare elev cu cate 12 lei nu ajung 41 lei asa ca mai pun fiecare inca 2 lei ... cumpara iprimanta si raman cu 13 lei... cat costa inprimanta si cati elevi sunt in clasa! (rezolvare de clasa a7a)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!