👤

sunetul se propaga in aer cu o viteza de340 m/s.in cate minute a parcurs sunetul 360 km


Răspuns :

360 km=360000 m
360000/340=1059 s
1059/60=17 min 39 sec
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari