Răspuns :
V=L*l*h= 10*20*2= 400m³= 400 000dm³
1dm³=1l
V=400 000l
25kl=25 000l
400 000:25 000=16 h se umple bazinul
1dm³=1l
V=400 000l
25kl=25 000l
400 000:25 000=16 h se umple bazinul
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!