👤

Andra cumpara de la piata 5 kg de mere CU 17 lei .maria VA plati PE 11 kg de mere
,de acelasi fel


Răspuns :

Maria va plati 11*17/5=187/5 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari