👤

Cât costa 12 paini cu 850 lei bucata?Oana a cumpărat 26 de cornuri cu 220 lei bucata.Cat a cheltuit?Va rog din suflet dau multimesc si coronita!

Răspuns :

12*850=10200 lei costa 12 paini
26*220=5720 lei a cheltuit Oana
cat costa painile?
12x850lei=10.200lei
cat costa cornurile?
26x220lei=5.720 lei
cat a cheltuit?
10.200lei+5.720 lei=15.920lei