👤

a)754,83cm an metri b)2h 4min 15 sec transform in sec c)0,0048kmla puterea2=transform in metri la puterea 2

Răspuns :

a) 754,83 cm : 100 = 7,5483 m
b) 2h 4 min 15sec = 2 * 360 + 4 * 60 + 15 = 
720 + 240 + 15 = 
975 sec
1 h = 360 sec
1 min = 60 sec
c) 0,0048² km * 1000 = 4,8² m 
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari