Răspuns :
3x3,5=10.5 lei da pe mere
7x4=28 lei da pe pere
3 kg + 7 kg =10 kg cumpara in total
10,5 lei + 28 lei =38.5 lei a dat pe fructe
38.5:10=3.85 lei a costat un kg de fructe
7x4=28 lei da pe pere
3 kg + 7 kg =10 kg cumpara in total
10,5 lei + 28 lei =38.5 lei a dat pe fructe
38.5:10=3.85 lei a costat un kg de fructe
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!