un avion se deplaseaza cu v1=200km/h si trebuie sa parcurga distanta d=800km.La jumatatea drumului isi mareste viteza cu v=100km/k .In cat timp paecurge aceasta viteza?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!