👤

Calculeaza cantitatea de substanta (mol)  4HCl 

ajutati sa rezolv problema !


Răspuns :

M(4HCL)=4A(H)+A(CL)=4·1+35,5=39,5 moli
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari