Răspuns :
densitatea =masa/volum
ro=4,52 kg/ 400 cm cub=4,52 kg/ 0,0004 m cub=45200/4 kg/m cub=
=11 300 kg/m cub = 11,3 kg/dm cub
cauta in tabele si vezi din ce material e facut
O seara buna!
ro=m/V
400cm³=0,0004m³
ro=4,52/0,0004=11300 kg/m³
cauti in tabelul de la sf manualului ce metal are aceasta densitate
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!