Pune tu acizii si bazele in ordinea in care eu scriu elementele:
Si<P<S<Cl si Li<Na<K
m=80g S 02 --->n sau niu = 80g/ 64g/mol---> 1,25mol
cantitatea = nr.moli = 1,25mol
volumul = 1,25molx22,4l/mol=
nr.molecule= 1,25mol x 6,023x10²³molec/mol = Calculeaza !!!!!!!