👤

Calculati viteza parcursa de un autoturism pe distanta de 160 km in intervalul de timp 11;40 si 12:17. Va rog scrieti datele problemei si Rezolvarea.

Răspuns :

se da 
d=160 km
t=37 min
V-?
formule 
V=d/t
r-re
V=160 km/0,617 h=259Km/h

Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari