Răspuns :
1. [tex]150m * 7500lei *37cupoane = 41625000 lei[/tex]
2. [tex]20l * 60m = 1200 l/h \\ 1200 l/h * 24h = 28800l \\ 28800 l/z * 30 = 864000 l[/tex]
2. [tex]20l * 60m = 1200 l/h \\ 1200 l/h * 24h = 28800l \\ 28800 l/z * 30 = 864000 l[/tex]
150 * 7500 = 1 125 000 lei cuponul
1 125 000 * 37 = 41 625 000 lei toata stofa
2. 1 ora = 60 minute
20 * 60 = 1200 l/ora
1200 * 24 = 28 800 l/zi
28 800 * 30 = 864 000 l/30 zile
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!