👤

1)  0,105 t + 2q+3kg=..........g
2) 36 km/h =.........ms
3)  15 m/s =......km/h
:)


Răspuns :

1. 105 kg + 200 kg + 3 kg = 308 kg = 308 000 g
2. 36 km/h = 36000m/ 3600s = 10m/s
3. 15 m./s = 0,015 km/3600s 
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari