👤

Cita motorina a consumat un motordisel cu randamentulde28% si puterea utila de75kW,dacael a functionat timp de 1h

Răspuns :

m=L/nq   L=Pxt=75kwx1=75kj    m=75000:0,28x44000=0,0323kg
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari