Răspuns :
10*2=20 lei cele 2 kg care costa 10 lei
12*3=36 lei cele 3 kg care costa 12 lei
20+36=56 lei cele doua feluri de fursecuri
2+3=5 kg de fursecuri
56:5=11,2 lei un kg de fursecuri amestecate
12*3=36 lei cele 3 kg care costa 12 lei
20+36=56 lei cele doua feluri de fursecuri
2+3=5 kg de fursecuri
56:5=11,2 lei un kg de fursecuri amestecate
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!