Răspuns :
6+3 = 9 ; 216 : 9 = 24 ... deci un iepurasi costa 24 lei si un ursulet tot 24 lei .. acum faci 24 x 6 = 144 ; 24 x 3 = 72 (scuze pentru greseala) -.-
6+3=9 ( ursuleti si iepurasi in total )
216:9=24 lei costa un ursulet sau un iepuras
6x24=144 lei costa iepurasii
3x24=72 lei costa ursuletii
216:9=24 lei costa un ursulet sau un iepuras
6x24=144 lei costa iepurasii
3x24=72 lei costa ursuletii
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!