👤

b) 200 kg --------------- 600 lei
       1 kg-------------- x lei
600*1 supra 200
600/200
= 3 lei / kg


Răspuns :

este rezolvat corect , bravo ,  asta e parerea mea
daca vroiai altceva revin cu edit
    1Kg --------------------------------- x Lei
200Kg--------------------------------600 Lei

[tex]x = \frac{600 * 1}{200} = 3\,\,Lei/Kg[/tex]