👤

un tren se misca uniform cu vitezade 72km/h.Ce distanta a parcurs trenul timp de 3 min?Ajutatima varog sa  rezolv!!



Răspuns :

3 minute= 0,05 ore
distanta = v*t=72*0,05=3,6 kilometri
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari