👤

Daca un mar costa 4 lei si cumperi 10000 mere, un mar ar costa 0.8 lei. Cat costa 100 mere?

Răspuns :

Daca un mar costa 4 lei, 100 de mere costa 400 lei.. logic :)) dar daca e 0.8 lei rezultatu iese la 100 de mere 80 de lei :))).
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari