Răspuns :
180 lei+127lei+216lei=523lei 523lei-214lei=309lei 309lei:3=103lei(costa un joc) 214:3=71rest1(arefiecare copil)
180+127+216=523
523-214=309(pretul a3 jocuri)
309:3=103(pretul unui joc)
180-103=77
127-103=24
216-103=113
Sper ca te-am ajutat!:-)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!