cate grame de apa trebuie sa se evapore din 120 g solutie de c 10% pt a obtine o solutie de concentratie dubla va rog mult e pana maine tema dau 99 de puncte
1. sunt doar 75 de puncte 2. ms=120 g c= 10 % c = md/ms*100=> 10= md/120*100 => 10 = md/12*10 => 10 =md/6*5 => 2=md/6 => md=12 g c2= 20 20=12/ms2*100 0,2=12/ms2 ms2=12/0,2 ms2=60g => trebuie evaporate 60 g apa
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Chimie. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!