👤

Amelia a cumparat 3 caiete cu 16 lei.Doua caiete au acelasi pret ,iar produsul preturilor celor doua caiete este egal cu suma pe care a avut o Amelia.Afla pretul fiecarui caiet.

Răspuns :

Eu nu stiu rezolvarea dar cele doua caiet care au acelasi pret costa 4 lei si celalalt 8 lei