Geo cumpara un pix si un dictionar si plateste doar 49 lei.Daca pixul ar fi costat cu 2 lei mai putin si dictionarul cu 3 lei mai mult,atunci dictionarul ar fi fost de 9 ori mai scump decat pixul.Cati lei costa fiecare obiect?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!