Răspuns :
V= delta T(timp) pe Delta D (distanta0 => 4m/s= t/880 => Delta T =880m : 4 m/s Simplifici m cu m (le tai) si raman secundele
Si faci tu calculul matematic ... apropo delta e ca un fel de D
Si faci tu calculul matematic ... apropo delta e ca un fel de D
d=v*t(viteza * timpu) de unde Formule
t=d supra v (distanta supra viteza)
Rezolvare:
t=880m supra (:) 4m/s metru cu metru se simplifica deci
t=220s
t=d supra v (distanta supra viteza)
Rezolvare:
t=880m supra (:) 4m/s metru cu metru se simplifica deci
t=220s
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!