7/10ore=60:10*7=42 minute
20 1/4km=20250 metri
45 kmh=45000 m/h
45000:60=750 m/minut
20250:750=27 minute parcurge distanta
42-27=15 minute sta in statii
15 minute=15*60=900 secunde
900:10=90 secunde sau 1 minuta si 30 secunde in medie se opreste autobuzul in fiecare statie