👤

In cat timp poti ajunge la scoala  mergand cu viteza v = 4 m /s  , daca scoala  este la distanta  d = 880 m departare de casa ta ?
Va rog , ajutati-ma !!!!!


Răspuns :

                                           Rezolvare
Se da                            t=d/v=880m:4m/s=220s
d=880m
v=4m/s                              Raspuns:Trebuiesc 220s sau 3.6min

t-??
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari