Doua corpuri aflate la distanta d = 100m unul de altul, pronesc in acelasi timp unul spre celalalt.Unul dintre ele se misca cu viteza constanta v1 = 2 m/s, iar celalalt porneste cu viteza initiala v02 = 5 m/s si are acceleratia constanta a2 = 3m/s².Sa se calculeze dupa cat timp se vor intalni
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!