Răspuns :
18000 m / s
Transforma pe baza , in alaturatul sau prin scadere si apoi il desfaci si obtii rezultatul
Transforma pe baza , in alaturatul sau prin scadere si apoi il desfaci si obtii rezultatul
72km/h=20m/s
18km/h=5m/s
108km/h=30m/s
220km/h=61.11m/s
200l=0.2m³
25dl=0.0025m³
1200ml=0.0012m³
780cl=0.0078m³
18km/h=5m/s
108km/h=30m/s
220km/h=61.11m/s
200l=0.2m³
25dl=0.0025m³
1200ml=0.0012m³
780cl=0.0078m³
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!