👤

care este volumul unui corp din plumb care are masa m=454g?



Răspuns :

Densitatea plumbului = 11300 kg/m cubi
masa = 454g = 0,454 kg
v = 0,454kg / 11300kg/m cubi = 0,000040176 m cubi