Răspuns :
Densitate fier=7860 kg/m³
volumul piesei=0.125m³
masa piesei=970kg
deci densitatea piesei (cu tot cu goluri)= 7760kg/m³
volumul unei piese fara goluri =0.125-10.12341=0.00159m³=1590cm³(volumul golurilor)
volumul piesei=0.125m³
masa piesei=970kg
deci densitatea piesei (cu tot cu goluri)= 7760kg/m³
volumul unei piese fara goluri =0.125-10.12341=0.00159m³=1590cm³(volumul golurilor)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!