1)Un elev cumpara patru portocale de mase m1=274 g,m2=0,228;m3=0,000233 t si m4=222000 mg.Ce masa va avea pachetul obtinut daca el pune portocale intr-o punga cu masa m=7 g?aratatimi cum ati ajuns la raspunsul final.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!