Răspuns :
180/17=10,58 minute
vinul alb se va vinde in 10 ore si 58 minute
140/7=20 ore
vinul rosu se va vinde in 20 ore sper ca team ajutat
180 l.....17 l....1 ora
140 l....7 l........1 ora
--------------------------
180-140=40 l
17 -7=10
40:10=4 ore
4 x 17=68
180-68=112 l
4 x 7 = 28
140-28=112 l
cantitati egale de 112 litri dupa 4 ore
140 l....7 l........1 ora
--------------------------
180-140=40 l
17 -7=10
40:10=4 ore
4 x 17=68
180-68=112 l
4 x 7 = 28
140-28=112 l
cantitati egale de 112 litri dupa 4 ore
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!