👤

6kg de piersici si 4 kg de cirese costa 36 lei.Cat costa 9 kg piersici daca un kg de cirese costa 3 lei?

Răspuns :

cat costa 4kg de cirese?3*4=12
cat costa 6kg de piersici?
36-12=24
cat costa 1kg depiersici?24/6=4
cat costa 9kg de piersici?
4*9=36
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari