Răspuns :
V1=60km/h V2 = 5/6·60 = 50km/h
V1·t + V2·t = 275 t(V1 + V2) = 275 ⇒ t = 275/110 = 2,5 ore
d1 = 60Km/h ·2,5 h = 150Km
d2 = 50Km/h ·2,5 h = 125Km
V1·t + V2·t = 275 t(V1 + V2) = 275 ⇒ t = 275/110 = 2,5 ore
d1 = 60Km/h ·2,5 h = 150Km
d2 = 50Km/h ·2,5 h = 125Km
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!