👤

patru kg de gutui costa 16 lei. Un kg de gutui cu accelasi pret costa... lei ;)

Răspuns :

16 : 4 =4 lei costa un kilogram de gutui
Simplu faci 4-16 1-X dupa inmultirea pe diagonala 4xX-1x16 si dupa imparti la primul nr adica 4 :)