👤

Un tren pleaca din Chisinau la ora 18:45 si ajunge la Ungheni peste 4 ore so 20 minute. La ce ora ajunge trenul la Ungheni.
Rezolvaree:













Raspuns


Răspuns :

Pai 18:45 + 4h si 20min= 23:05
Trenul ajunge la ora 23:05 pentru ca faci calculul intre ore si minute
18+4= 22 si
45+20 = 65 de minute ( adica inca o oa si 5 minute)
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari