O bara are lungimea L=0,75 m si sectiunea S=2 cm² .Bara este realizata prin sudarea a doua bare de lungimi L1,respectiv L2,din metale diferite,avand
densitatile p1=7 200 kg/m³ ,respectiv p2=7 800 kg/m³.
Cunoscand masa barei,m=561,6 g,sa se afle L1 si L2.
URGENT VA ROG!!!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!