Răspuns :
gaini+rate=1570 rate=gaini+782 1570-782=788 788:2=394 gaini 394+782=1176 rate 394:2=197 gaini au ramas 1176:4=294 rate au ramas
Rate 1570+782=2352
1570/2=785 garini vadute
2352/4=588 rate vandute
785+588=1373 pasari vandute
2352+1570=3922 nr pasari inainte de a fi vandute
3922-1373=2549 pasari ramase dupa vanzare
1570/2=785 garini vadute
2352/4=588 rate vandute
785+588=1373 pasari vandute
2352+1570=3922 nr pasari inainte de a fi vandute
3922-1373=2549 pasari ramase dupa vanzare
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!