Intr-un magazin se afla mai multe lucruri . Mihai vrea sa cumpere o pasta si o periuta . Vanzatorul a spus ca pasta costa 12 lei iar periuta de 3 ori mai putin . Cat costa periuta ?
Rezolvare : 12 : 3 = 4
4 lei costa o periuta
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!