Răspuns :
Pasta de bukion a Anei costa 12 lei,iar a Ionelei de 3 ori mai putin.Cati lei costa pasta de bulion a Ionelei?
12:3=4
R=4 lei
12:3=4
R=4 lei
Ana a cumparat pasta de dinti ce costa 12 lei iar periuta de dinti costa de trei ori mai putin,in total ea a platit 16 lei.Cat costa periuta?
12:3=4
sau
16-12=4
Sper ca te-am ajutat si sper ca ma vei ajuta si tu :)!
12:3=4
sau
16-12=4
Sper ca te-am ajutat si sper ca ma vei ajuta si tu :)!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!