👤

Un automaobilmerge cu viteza constanta parcurgand intr-o ora 67,85 km. Cati km parcurge in 3 ore?

Răspuns :

1. Cati km parcurge in 3 ore ?
    67, 85 × 3 = 203,55 km.
v=constanta
Dt=3h
intr-o ora 67.83km


67.85*3=203.55km in 3h
 
te rog marcheaza al meu ca cel mai bun
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari