trebuie sa rezolv o problema in metoda comparativa:
3 cutii cu detergent si 6 sapunuri costa 27 de lei
1 cutie cu detergent si 3 sapunuri costa 11 lei
cat costa o cutie cu detergent ? dar un sapun?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!