👤

Ce volum ocupa in conditii normale 40 m cubi SO2 ? DAR 5 MOLI DE SO2 ??? VA ROOOOGGG FRUMOOOS URGENT

Răspuns :

40m³ = 40m³  ??????
ptr. gaze : V = n·Vm = 5moli·22,4 l/mol = 112 litri
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!


Ze Questions: Alte intrebari