Răspuns :
V1/V2 = 2/3
d = V1·t1
d = V2·t2
V1t1 = V2t2 t1/t2 = V2/V1 t2 = t1V1/V2 = 2,5·2/3 = 5/3 ore = 1ora 20min.
d = V1·t1
d = V2·t2
V1t1 = V2t2 t1/t2 = V2/V1 t2 = t1V1/V2 = 2,5·2/3 = 5/3 ore = 1ora 20min.
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!