Răspuns :
d=16000 m
v=60 km/h=16,67 m/s
t=?
t=d/v
t=16000 m/16,67 m/s
t=959,8 s.
v=60 km/h=16,67 m/s
t=?
t=d/v
t=16000 m/16,67 m/s
t=959,8 s.
d=16000
v=60km\h
t=??
t=d\v
trebuie sa transformam km in m
60km\s= 16,67m\s
t=16000\16,67
m cu m se simplicica si ramane s
t=959,8s
Sper ca te am ajutat
v=60km\h
t=??
t=d\v
trebuie sa transformam km in m
60km\s= 16,67m\s
t=16000\16,67
m cu m se simplicica si ramane s
t=959,8s
Sper ca te am ajutat
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de ajutor, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag data viitoare și vă încurajăm să ne salvați în lista de favorite!